Rok 2012

SCHOLIČKOVSKÝ TÁBOR

Charváty
6.-13. července  2012


     Dočkali jsme se dlouho očekávaných prázdnin a hned druhý červencový týden jsme prožili na scholičkovském táboře. Letos jsme se vydali na Hanou, do obce Charváty, nedaleko Olomouce. Cesta vlakem byla velmi dobrodružná.  Než jsme doputovali přímo do Charvát, prožili jsme odpoledne v Olomouci. Navštívili jsme botanickou zahradu a rozárium. Pozdravili jsme také našeho známého pana faráře otce Antonína, který nyní působí v kněžském semináři. Protože byl opravdu slunečný den, osvěžili jsme se zmrzlinou a vodou v kašně na náměstí. Velkou vzácností pro nás byla projížďka tramvají, ze které jsme mohli pozorovat krásy města Olomouc. Z Olomouce pak směřovala naše cesta do Charvát. Kousek od zastávky, hned vedle kostela stojí krásné středisko pro děti a mládež „Dům sv. Jana Sarkandera“. Nejen samotný dům, ale i jeho okolí je velmi pěkně a účelně vybudováno-krásné dětské hřiště, zahrada, altán, fotbalové hřiště. To vše na nás tady čekalo a my jsme se jen o to víc mohli těšit na táborové dny, které byly před námi.
     Celý tábor nás provázela postava „Malého prince“. Spolu s ním jsme objevovali bohatství a krásu života i světa kolem nás, překonávali různé překážky a obtíže, bojovali proti zlu, radovali se. Snažili se být všichni kamarádi, umět si odpouštět a všímat si jeden druhého, aby nám bylo spolu dobře.
     V neděli jsme cestovali znovu do Olomouce. Náš rodák otec Ladislav Švirák zde totiž nyní působí v katedrále svatého Václava, a tak nás pozval na nedělní mši svatou, kterou jsme doprovodili svým zpíváním. Po obědě jsme navštívili arcidiecézní muzeum a pak až do večera jsme si užili společný den v aquaparku.
     V týdnu nás navštívily další naše rodačky, řeholní sestry Marie Kubicová a Kateřina Sekulová. Než odešly z Lidečka, také chodily do schóly, proto se na setkání s námi moc těšily. S ještě další sestrou si s námi povídaly o tom, co je náplní jejich života, jak poznali své povolání a co všechno dělají.
     Během celého tábora jsme měli opravdu krásné prázdninové počasí. Toho jsme si velmi vážili a díky tomu jsme se mohli vyřádit a užít si program, který pro nás naše vedoucí moc pěkně připravily. Táborové dny byly opravdu naplněné nejen sluníčkem, ale nejrůznějšími hrami, soutěžemi, bojovkami, pestrým tvořením a vyráběním, zpěvem, ale hlavně dobrou náladou, smíchem a radostí.
Určitě jsme upevnili naše vzájemné dobré vztahy a kamarádství, zažili spoustu nezapomenutelných zážitků. S vděčností Pánu Bohu za všechny Jeho dary a ochranu během celého tábora, jsme se zdraví, šťastní a spokojení vrátili zase zpátky domů.


Fotogalerie: Rok 2012

/album/fotogalerie-rok-2012/scholickovsky-tabor-1-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2012/schol-tabor-2-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2012/schol-tabor-3-jpg/
/album/fotogalerie-rok-2012/schol-tabor-4-jpg/

—————